ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ 0-2

Στιγμιότυπο απο το ματς της Φωτάδας
Εκρηκτικά τα Αμπελάκια στο β’ ημίχρονο νίκησαν τον Πρόδρομο με σκορ 0-2 στο ουδέτερο γήπεδο της Φωτάδας. Ο κατήφορος του Προδρόμου συνεχίστηκε και πάλι αφού παρουσιάστηκε νωθρός, αγύμναστος και υπέκυψε χωρίς ιδιαίτερη μάχη στην επανάληψη.
Στο πρώτο ημίχρονο οι τυπικά γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έχασαν δυο σπουδαίες ευκαιρίες να προηγηθούν στο σκορ αλλά οι Γιώργος Γκαραγκάνης και Τόνι Καραμπούλας αστόχησαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Το σκηνικό άλλαξε ριζικά στο δεύτερο μέρος και τα Αμπελάκια ανεβάζοντας την απόδοση τους κατάφεραν να λυγίσουν τον Α.Ο.Π. ο οποίος έδειξε ένα πολύ κακό, χωρίς όρεξη πρόσωπο. Στο 65’ ο Καρατάσιος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ενώ στο 79’ ο Τσιαντάς διαμόρφωσε το τελικό 0-2 προκαλώντας τα παρασκηνιακά γεγονότα που ακολούθησαν.
ΣΚΟΡΕΡ – 65’ Καρατάσιος [0-1], 79’ Τσιαντάς [0-2]
10 Μαρτίου, 2011   Γήπεδο Φωτάδας   Διαιτητής κ.Δουλόπουλος
AO Προδρόμου: Χήρας, Κουτελίδας, Χ.Μαντάς, Χ.Κ.Καμπλιώνης, Καπέλας, Παπαναστασίου, Στραγάλης Χ.Ι.Καμπλιώνης, Β.Καραμπούλας [Δ.Μαντάς], Α.Καραμπούλας, Γκαραγκάνης [Γκάνιας].