ΠΙΑΛΕΙΑ - ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 1-2

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση της Πιαλείας

Χάρη σε δυο γκολ του Αντώνη Καπέλα, η ομάδα μας πέρασε νικηφόρα από την δύσκολη έδρα της Πιαλείας κερδίζοντας με 1-2 την τοπική ομάδα.
Οι παίκτες του Γιάννη Γρίβα ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καπέλα… σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι παίκτες της Πιαλείας άρχισαν να πιέζουν για την ισοφάριση και τελικά τα κατάφεραν στο 76 με τον Η. Παπαβαγγέλη. Και ενώ όλα έδειχναν πως το σκορ δε θα άλλαξε, ήρθε μια αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Αντώνη Καπέλα στο 90ο λεπτό για να γράψει ο υψηλόσωμος αμυντικός το τελικό 1-2.
Αξίζει να σημειωθεί ότι και οι δυο ομάδες είχαν παράπονα από την διαιτησία του κ. Κουτσάγια ενώ μετά το τέλος δεν έλειψαν και οι στιγμές έντασης.