ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ - ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 1-1

Στο γήπεδο Περιστέρας η ομάδα μας έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση της ανόδου. Μπορεί ο τοπικός Άρης ουσιαστικά έπαιζε το τελευταίο του χαρτί απέναντι στον Πρόδρομο αλλά οιαπίκτεα του Γιάννη Γρίβα στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων και κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με 1-1.
Η Περιστέρα προηγήθηκε με τον Γκιάτα αλλά ο Πρόδρομος ισοφάρισε με αυτογκολ του τερματοφύλακα Παπανικολάου που έχασε τη μπάλα μετά από σουτ του Γκανιά. Στην επανάληψη… ο Πρόδρομος ήταν σαφώς καλύτερος, μπορούσε να πετύχει ένα ακομη γκολ αλλά… η αστοχία στην τελική προσπάθεια δεν έδωσε τη δυνατότητα στους «κιτρινόμαυρους» να πανηγυρίσουν τη νίκη. Ο Πώχος είδε την 2η κίτρινη λίγο πριν το τέλος, αν και μπορούσε να είχε αποβληθεί από το 30ο λεπτό ενώ αξίζει να σημειωθεί πως μετά το τέλος του αγώνα οι αρκετοί παίκτες της Περιστέρας ευχήθηκαν στην ομάδα μας «καλή άνοδο»